Když v roce 1950 probíhala bouřlivá kolektivizace a totální změna společenských, ekonomických a sociálních podmínek, proměnil se český venkov a dopady této změny jsou vidět dodnes okolo nás. Mohou nás v demokratické společnosti zase dostihnout změny, které nadlouho změní tvář českého venkova? Jsem stále více přesvědčen, že nás takové změny čekají a že se na ně neumíme připravit. A bude se jednat o celý soubor technologických a ekonomických změn, na které budou navazovat i změny sociální a možná i politické.

Inovativní průmysl přinese nové možnosti, nové komunikační kanály a nové výzvy. Například samo­řiditelná autonomní auta změní hustotu a bezpečnost provozu, takže dojíždět do práce z venkova bude snazší a rychlejší. Samozřejmostí bude i na venkově plné pokrytí signálem s vysokou rychlostí, který poskytne všechny možnosti využití (a zneužití) techniky, velkých dat a jiné technologické vychytávky. Nebude existovat velký rozdíl ve vybavenosti a dostupnosti služeb a sítí na venkově a ve městě. Ale je to klíčové pro kvalitu života? Skutečně se život odvíjí od rychlostí připojení na signál a poloautomatů v autě, domě nebo práci?

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.