Příznaků, že společnost bohatne, je řada. A jedním z nich je, že náctiletí pomalu přecházejí z mopedů na auta. Typický nedělní výjev z menších měst a vesnic, kdy mládež na lehkých motorkách krouží kolem náměstí a hrdě "túruje" své oře, pomalu odchází do historie. Na českých komunikacích zato výrazně přibývá vozítek, která jsou na první pohled k nerozeznání od normálních aut, avšak jejich rychlost je maximálně pětačtyřicet kilometrů za hodinu. Takže je mohou řídit i patnáctiletí.

Podle policie už u nás těchto "poloaut" různých značek jezdí tisíce a s přílivem ojetin jsou cenově takřka stejně dostupná jako lepší mopedy. No a co, pokrok nejde zastavit, dalo by se nad tím mávnout rukou. Ať si rodiče klidně investují do potomka, chtějí-li mu dopřát, aby si během období nezletilosti připadal dospělejší. Nepochybně tím získá víc sebevědomí i průpravy pro pozdější řízení klasického auta. A taky bodů v očích spolužáků či spolužaček, protože zaparkovat před školou vlastní "bourák" je v tomhle věku prostě cool a sexy.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.