Kdyby to klaplo, skončí časem premiér Andrej Babiš i prezident Miloš Zeman jako kůly v plotě. Ne snad ve smyslu pověstné hlášky generálního tajemníka Miloše Jakeše, byť ani to není vyloučeno, ale spíš coby poslední dva zbylí hlavouni státní exekutivy úřadující v centru Prahy. Na hlavní město se totiž valí dva záměry, po jejichž realizaci by z vnitřního města zmizela všechna ministerstva i dvacítka státních úřadů. Jen Strakovka a Hrad by zůstaly.

Ministři mají podle již staršího Babišova plánu sedět pohromadě v nové vládní čtvrti na okraji metropole. A Starostové a nezávislí (STAN) přicházejí s návrhem, aby se Generální finanční ředitelství, Česká školní inspekce, Český statistický úřad, Český úřad zeměměřičský a katastrální a šestnáct dalších klíčových institucí přestěhovalo do krajských měst. Po dvou po třech do každého. Vyjma Brna, které už je centrem tuzemské justice.

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.