Polistopadová éra přinesla řadu iluzí, z nichž některé už zkorigovala praxe. Například představu, že všechno vyřeší trh. Nebo snahu, aby se erár zbavil privatizací veškerého majetku. Jedna maxima ovšem zůstala pochybnostmi nedotčena − nejspíš proto, že ji ještě nikdo neproměnil v realitu − a to je elektronická podoba veřejné správy.

Už skoro tři desetiletí slýcháme mantru, že mezi úřady mají obíhat dokumenty, a ne občan. Kratší dobu jsme pak elektrizováni ideou elektronického občanského průkazu, výhradně internetové komunikace občanů s úřady či volbami přes internet. Hlavní architekt projektu eGovernment na ministerstvu vnitra Petr Kuchař se teď dokonce nechal slyšet, že cílem je, aby v budoucnu nebylo nutné až na pár výjimek na úřad vůbec chodit.

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.