Používáte na služebních cestách taxi nebo Uber? Proč?

Taxi vs. Uber

Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka a vedoucí oddělení digitálního práva v advokátní kanceláři Deloitte Legal
Liftago. No contest.
Nabízí výhody sdílené ekonomiky (dostupnost a flexibilita) i výhody klasického obchodního modelu taxislužby (regulovaná kvalita a ochrana spotřebitele).
Jan Silber
Jan Silber
zakladatel jobportálu Jobstack.it
Většinou taxi ale je to jedno.. Ideálně umožnit jezdit bez taxametru podle aplikace, sjednotit základní povinnosti a potom ať se ukáže. Celému trhu pomůže, když budou stejné podmínky pro všechny a zmizí nepoctivci, co dělají ČR jen ostudu.
Miroslav Barnáš
Miroslav Barnáš
Managing Director JLL CZ & SK
Fandim alternativnim spusobum dopravy. Kdyz uz tak Uber - zatim me jeste neokradli v zadnem evropskem městě ....
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
V Praze či Bratislavě (pokud MHD není alternativa) používám spíše legální taxislužby jako LIFTAGO. Nejen, že poskytují stejný komfort objednavek a feedbacku jako Uber, ale nabízí např. měsíční fakturace. Ale vidím výhody Uberu v zahraničí.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Z povahy naší společnosti používáme pro dopravu i v cizích zemích, kde působíme, vlastní vozy, takže nemusíme problematiku taxi řešit.
Petr Bartoň
Petr Bartoň
jednatel Lundegaard
S Uberem mám dobré zkušenosti, není třeba řešit, zda mám u sebe hotovost nebo zda taxi bere karty, cena je velmi dobrá.
Matěj Kretík
Matěj Kretík
zakladatel agentury Bookin Agency
Moje zkušenost s Ubereme byla několikrát tak šílená, že řidič dle mého názoru v tu chvíli a ni nevěděl, že je aktuálně v Praze. Od té doby jedině Liftago.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Když už taxi, tak Uber. Cizincům se předem omlouvám za pražské taxi a směnárny (naposledy jel známý za 600Kč Hl. Nádraží - Vyšehrad). Je zde krásně vidět, jak roky regulace (v Praze) byly k ničemu. Teprve trh byl schopen nastavit slušná pravidla hry.
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
Používám vlastní auto, ale pokud to nejde beru si Liftago. Fandím čechům a líbí se mi, alternativní metody zažitého. Myslím, že zrovna toto byznysu dost prospělo, protože taxi bylo dříve opravdu hrozné.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Většinou taxi - preferuji alespoň trošku "vyježděné" řidiče - záměrně nepoužívám slovo profesionály - k tomu je ještě u některých daleko. Konkurenci vítám, Uberu fandím.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Sám využívám vlastní vůz, ale většina zaměstnanců Ekospolu preferuje Uber. Vyhovuje jim jednoduchý způsob objednání a lepší cena i úroveň služeb.
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Většinou metro nebo vlak či autobus, ale když není zbytí, tak taxi. Nemám rád zasekaný mobil aplikacemi, které použiji jen několikrát do roka.
Související