Co čekáte od nové vlády? Přispěje k politickému uklidnění a rozvoji ekonomiky nebo je to naopak krok k dalším sporům a problémům?

Co čekáte od nové vlády?

Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Co nejméně nových zákonů. S každým novým zákonem, totiž přes dobré úmysly, roste administrativní zátěž obcí. Ale obávám se, že je to jen mé přání a realita bude opačná.
Ing. Lubomír Milek
Ing. Lubomír Milek
generální ředitel CENTURY 21
Za poslední měsíce byla spousta politických tahanic a očekávám od vlády, že se po jejím zvolení bude efektivně věnovat své práci a nikoli politikaření.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Míříme do dob opoziční smlouvy. Policie přestane (přestala) vyšetřovat, státní zástupci budou pod kontrolou. Kontrola systému ve prospěch konkrétní skupiny, většině se předhodí nějaký ten pamlsek, který si zaplatíme bez tak z daní, a "bude všem líp".
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
volby na podzim.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Přeji si, aby nová vláda nedělala chyby vlád předešlých. Přeji si, aby se nová vláda chovala jako řádný hospodář naší země.
Martin Štrupl
Martin Štrupl
generální ředitel Hamé
Co nejméně populistických levicových zásáhů do hospodářství a mohli by propustit pár tisíc statních zaměstnanců, kteří by se vrátili do produktivních procesů.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Bude záležet hlavně na prioritách nové vlády a ještě více na konkrétních krocích jednotlivých ministrů. Osobně bych si přál, aby se vláda zaměřila na snížení byrokratické zátěže a zrychlení povolování nových staveb.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Zřejmě bude pokračovat ztráta hodnot a kupecké chování.
Nelze čekat víc, odpovídá to koktejlu volebních výsledků v Česku: 39% vychytralých bez etiky, 32% normálních, 18% extrémistů, 11% startupistů.
Na ekonomiku větší vliv mít snad nebudou.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Novou vládu ještě nemáme. Očekávání mám pesimistická. Obávám se pokračování volební kampaně a další "makací" sliby.Výsledky ministrů ANO jsou špatné: dálnice, železnice, mýto, vojenské tendry, EET, růst počtu úředníků, byrokracie...
Jan Silber
Jan Silber
zakladatel jobportálu Jobstack.it
Kombinace ANO, ČSSD s podporou komunistů asi nemůže přinést nic pěkného. I to, že komunisté poprvé od revoluce vstupují do jednání o vládě, je ohromná ostuda. Jen si přeji, aby nadělali co nejméně špatných věcí.
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
Stabilizaci, podporu podnikání, slušné vystupování, jasný postoj k migraci, jednoduché uvolnění cizinců pro přijetí do pracovního poměru, srozumitelné hodnocení pro čerpání dotací.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Nic dobrého... doufám však že, stejně jako doteď, se bude ekonomice dařit, vládě navzdory.
Související