Jste pro dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech nebo v Temelíně?

Jaderné elektrárny v Česku

Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Ne . Jde o drahou variantu. Lobing velkých firem neustále vrací na stůl to nejhorší řešení. Solární i další ekologické zdroje jsou dostačující .
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Lidé by se neměli vyjadřovat k odborným věcem, kterým nerozumí.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
NEJSEM. ČR je jedním z největších vývozců elektrické energie. Celý projekt nemá jasné financování a ani cenu. ČR má nevyužitou paroplynovou elektrárnu, která vyrábí levněji než atom. Obávám se ruského vlivu a korupce při dostavbě.
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
Nevadi mi, ale lze pokryt vetsinu ze slunce. Staci jen chtit a dat panely na kazdou strechu. Pak dostavba nebude potreba protoze energie bude pres den dost a na nocni spotrebu bude stavajici vykon atomu stacit.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Nejsem pro dostavbu. Jsem pro maximální prodloužení životnosti stávajících bloků. Nikde se výstavba nedaří z různých důvodů. V létě bude potřebná flexibilita a tu jaderné bloky neumí. Vzniknou nové zdroje, které budou levnější a flexibilní.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Principiálně nevylučuji žádné řešení. Před konečným rozhodnutím je však nutné udělat velmi podrobnou analýzu všech aspektů včetně bezpečnosti. Předem musí být také jasné, kdo bude nákladnou dostavbu financovat.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Ano.
Ing. Lubomír Milek
Ing. Lubomír Milek
generální ředitel CENTURY 21
Určitě jsem, dotace u solárních a větrných elektráren skrývají vysoké investiční náklady a v současné době výroba zelené elektřiny ještě není tak efektivní a znečišťuje životní prostředí více, než standardní formy výroby elektřiny.
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Ano. Staré bloky se budou muset odstavit, těžba uhlí se bude omezovat a energie z větru a slunce nám zatím stačit nebude.
Související