Může další existence vlády bez důvěry a pokračující tahanice nad jejím sestavením ohrožovat chod státu a brzdit českou ekonomiku? Co v byznysu trvající politická nejistota ohrožuje nejvíce?

Vliv vlády bez důvěry na byznys

Ing. Lubomír Milek
Ing. Lubomír Milek
generální ředitel CENTURY 21
Dlouhotrvající sestavení vlády zvyšuje nedůvěru obyvatel v politické strany a členy vlády. Je však lepší, aby vyslovení důvěry trvalo delší dobu, než vláda složená z ANO, SPD a KSČM. Politická nejistota ekonomiku zásadně nepoškodila a ani nepoškodí.
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
V bezvládí roste moc nikým nevolených úředníků. Těch našich , z Prahy ! A to je myslím výrazně horší varianta než úředníci z Bruselu !
Petr Bartoň
Petr Bartoň
jednatel Lundegaard
Vliv tohoto stavu na podnikání je v současné době minimální, ale vláda bez důvěry těžko může dělat zásadnější rozhodnutí pro investování do růstu podnikatelského prostředí v budoucnu.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Vládní investice do infrastruktury klesají a jsou nižší než v době krize. Vláda v demisi objíždí kraje a jen slibuje všechno všem. Cestování mezi Prahou a Brnem je opět katastrofa. Neexistence vlády s důvěrou toto vše jen zhoršuje.
Dan Jiránek
Dan Jiránek
Bývalý předseda Svazu měst a obcí ČR
Pro nás je mnohem složitější připomínkovat zákony. Vláda bez důvěry často používá zkratky a předkládá návrhy zákonů prostřednictvím poslanců mimo standardní procedury. A návrhy na snižování daní aniž by byl obcím kompenzován jejich úbytek ....
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Skutečnost, že nemáme vládu s důvěrou parlamentu na byznys bezprostřední vliv nemá. To nic nemění na faktu, že jedině vláda s důvěrou může dělat zásadní rozhodnutí, protože i ve firmě rozhoduje většina. Tu ANO nemá.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Vzpomínám na úřednickou vládu - žádné změny zákonů , klid na podnikání. Bohužel ambiciozní vláda bez důvěry dělá mezi lidmi zle. A to i tím že, si ANO dělá bez ostychu volební kampaň - sleva na jízdné, investice v regionech , zvyšování mezd ap.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
S výjimkou toho, že máme ostudu před našimi zahraničními partnery, tedy tou menšinou, která o české politice něco ví, zatím ne.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Českou ekonomiku to neovlivní. Byznys funguje bez ohledu na to, zda má vláda důvěru nebo ne. Zásadní zákony stejně schvaluje parlament a na ten vláda v demisi vliv nemá.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Chod státu současný stav neovlivňuje. Českou ekonomiku nebrzdí. Zákony jsou, vymahatelnost práva dá stále práci a k tomu vládu nepotřebujeme.Vláda a zákony schválené zkorumpovanými jednotlivci v parlamentu žádný prospěch české ekonomice nepřinesly.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Jako firma bez šéfů.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Určitě může.Rozhodování ve prospěch investic v ČR bude méně pozitivní.
Související