Je známá pravda, že daleko snazší než stavět a tvořit je bořit a ničit. A tak největším úkolem EU pro rok 2018 bude, aby bořitelé neměli navrch nad tvořiteli.

Příští rok se ukáže, jestli je brexit jen katastrofa, nebo to může být také příležitost. Až se dohodneme na vzájemném uznání práv občanů, vypořádání financí a úpravě hraničního režimu, nastane doba pro zodpovědné rozhodnutí o vzájemně výhodném partnerství mezi Velkou Británii a Evropskou unií. Ano, typická práce pro tvořitele, aby našli formát úplně nového typu partnerství tzv. třetí země a EU. Jen v mém portfoliu to znamená dohodnout se na systému ochrany dat, fungování evropského zatykače, na pokračování boje proti praní špinavých peněz, tedy na spolupráci mezi orgány činnými v trestním řízení v zájmu posílení bezpečnosti občanů. Takových oblastí k dojednání je dlouhý seznam.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.