Katalánští separatisté by se chtěli oddělit od Španělska a ustanovit vlastní nezávislý stát. Španělská vláda udělala hodně pro to, aby jim pomohla. Její ozbrojený zásah proti nedělnímu referendu je pro separatisty darem z nebes − lidé všude na světě se pohoršují nad tím, že si Španělé dovolili proti pokojným hlasujícím použít sílu. Ve skutečnosti vláda v Madridu moc jiných možností neměla. Nebo jak jinak se má zachovat stát, když se od něj chce − protiprávně − část jeho území odtrhnout? Katalánsko není Skotsko, kde se konalo referendum po vzájemné dohodě všech stran. Španělský Ústavní soud katalánské referendum opakovaně označil za nelegální. Katalánští separatisté by chtěli, aby teď kompromis zprostředkovala Evropská unie. Ta se do toho ale může pustit jen pod podmínkou, že ji o to požádá sama španělská vláda. EU takhle brutálně do vnitřních věcí některého ze svých členů skutečně nezasahuje. Těžko může udělat něco proti vůli Madridu.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.