O autech bez řidiče se v posledních letech mluví a píše čím dál tím častěji. Do vývoje vozidel, která by se zvládla po silnici pohybovat zcela sama bez zásahu své posádky, se mimo velkých automobilových koncernů pouští i technologické firmy. Ještě donedávna to vypadalo, že na tomto poli spolu svedou lítý boj Google a Apple. První jmenovaný už testuje autonomní řízení dlouho, a má dokonce i vlastní prototyp (i když poměrně ošklivý). Firma s nakousnutým jablkem ve znaku naopak dlouho mlžila.

Minulý týden se však na internet dostal dopis šéfa produktové integrity Applu Steva Kennera adresovaný americkému úřadu NHTSA, který se zabývá bezpečností na silnicích a vytváří pravidla provozu. List zveřejněný deníkem New York Times žádá, aby se úřad urychleně soustředil na přípravu pravidel pro auta bez řidiče. Kenner v něm také nabádá ke spolupráci i s dalšími světovými institucemi tak, aby byla pravidla globálně pojatá. Kromě toho v něm ovšem zazněla i věta: "Společnost masivně investuje do strojového učení a auto­matizace, a to i v oblasti dopravy." Tím Apple poprvé oficiálně přiznal, že na autonomním řízení pracuje.

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.