S nedostatkem jazykově vybavených zaměstnanců se potýká i jeden z největších českých zaměstnavatelů Škoda Auto. Člen představenstva firmy zodpovědný za oblast lidských zdrojů Bohdan Wojnar se domnívá, že jedna z příčin tohoto stavu spočívá ve špatně nastavených standardech pro výuku angličtiny na základních a středních školách.

"Absolventi středních škol ve velké většině při nástupu do zaměstnání nejsou schopni komunikovat v cizím jazyce. Souvisí to s tím, že po letech povinné výuky anglič­tiny je výstupem nutnost absolvovat maturitní zkoušku pouze na úrovni B1. Vzhledem k tomu, že nejsou dobře nastaveny standardy, přicházejí žáci ze základních škol s velmi rozdílnou znalostí. Při přechodu na střední školu tak začíná výuka angličtiny (snad s výjimkou gymnázií) vlastně od začátku," říká Wojnar.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.