Evropská automobilová asociace ACEA vydala v polovině července zprávy, které působí optimisticky. Podle nich evropský automobilový trh roste již 34 měsíců po sobě. Přiblížil se tak hodnotám z předkrizového roku 2007. Čechy navíc může těšit, že mladoboleslavská Škoda opět posílila svůj podíl.

Celé první pololetí rostly všechny klíčové evropské automobilové trhy. Ten největší, německý, v samotném červnu ještě zrychlil. Solidní růst si udržely Itálie a Španělsko. Britský trh však v šestém měsíci meziročně poklesl. Důvodem je propad poptávky soukromých zákazníků, kteří se zřejmě začali obávat možných důsledků referenda o odchodu z Evropské unie. A to je pro české výrobce varovné, protože Spojené království je mimořádně významným trhem pro Škodu i pro Hyundai. A z hlediska kolínské automobilky TPCA jde v poslední době dokonce o trh nejdůležitější.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.