1. Řízení EU

Dnes jsou fakticky dva typy členů Evropské unie. Členové EU i eurozóny a členské státy mimo eurozónu. Britové libru za euro nevymění nikdy. A tak chtějí, aby Brusel respektoval, že EU má více než jednu měnu. "Neměla by existovat žádná diskriminace a žádná nevýhoda pro podnikání plynoucí z měny dané země," píše se v dopise. Konkrétněji dva důležité body i pro Česko: "Jestli se rozhodne eurozóna provést jakoukoliv změnu, jako je například vytvoření bankovní unie, musí to být pro země, které nejsou členy eurozóny, dobrovolné. A daňoví poplatníci v zemích, které nejsou členy eurozóny, by nikdy neměli nést finanční následky za operace na podporu eura jako měny." No obojí, tak jak chce Cameron, půjde do budoucna těžko - viz třeba jak Brusel tlačil, aby Česko schválilo záruky za Řecko.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.