Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Přečtěte si více o službě.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Vývojové práce, které si koncern v Česku zadává, by mu ve srovnatelné kvalitě za stejnou cenu sotva někde jinde udělali. Mnozí spokojení majitelé vozů značek Volkswagen či Seat pravděpodobně ani netuší, že to nejdůležitější, co v jejich autech je, tedy benzinový motor s převodovkou, vyrobily ve skutečnosti ruce mladoboleslavských dělníků.

České obchodní zkušenosti a kontakty navíc zásadně pomohly celému koncernu prosadit se téměř ve všech zemích bývalého východního bloku, zvláště v těch slovanských.

K výročí se však sluší nejen gratulovat. Chtělo by to i pěkný dárek: Volkswagen by měl Škodě umožnit, aby začala auta prodávat i tam, kde dosud nepůsobí. Hlavně ve vyspělých zemích za velkou louží.

Začít by se mohlo v Kanadě, kam se škodovky vyvážely už v 80. letech. Tehdejší model Škoda 120 sice nebyl žádný klenot, ale čas bývá milosrdný a nostalgie mocná čarodějka.

Zájemců by se proto určitě našlo dost. A hlavně by tak Škoda získala předmostí pro případný průnik do USA. To pro případ, který je sice hodně nepravděpodobný, ale přesto možný - kdyby aféra Dieselgate naprosto zničila pověst a perspektivu značky VW ve Spojených státech a koncern by ji tam potřeboval něčím nahradit. Když se přitom mohly škodovky vyvážet do USA v 50. letech, není důvod, proč by to nešlo třeba v roce 2020.

obalka Ekonom 2016 16Objednejte si nové číslo Ekonomu přes SMS . Ke stažení je také v nových aplikacích Ekonomu na iPadu, iPhonu a zařízeních se systémem Android.

Související