Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Přečtěte si více o službě.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Na Vránu si v minulosti stěžovaly stovky lidí, přesto jako by byl nepostižitelný. Jeho úřad stížnosti bagatelizoval, Vrána nikdy nedostal žádný tvrdší trest. Exekutorská komora se po celou dobu tvářila, že žádný problém neexistuje. Čímž sice pěkně "pokrývala" svého kolegu, zároveň ale jeho průšvihy legitimizovala.

Až nový ministr spravedlnosti Robert Pelikán se rozhodl s Vránou skoncovat. Vrána se do souboje nepustil a sám oznámil konec. Možná i proto, aby přerovský podnik, pardon, úřad, mohl obsadit svým člověkem.

Jenomže jak se ukazuje, věřit se nedá nikomu. Vránův nástupce Lukáš Jícha s ním vede spor o miliony korun, budovu úřadu obsadilo komando ochranky. Mluví se o tunelování, krádeži. Redaktor Ekonomu Jan Němec se do Přerova vydal nepřehlednou válku exekutorů zmapovat.

Případ Vrána nakonec nějak dopadne. Až potom někdo bude mluvit o selhání jednotlivce, nemělo by zapadnout, že současný systém takového Vránu zplodil a patnáct let udržoval.

Hezké čtení

Dalibor Martínek, šéfredaktor

obalka Ekonom 2016 12Nový Ekonom si můžete objednat i přes SMS.

Číslo je ke stažení také v nových aplikacích Ekonomu na iPadu, iPhonu a zařízeních se systémem Android.

Související