Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

"Zvažovali jsme Polsko a Německo, ale nakonec jsme dali přednost České republice," říká generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Ofir Hason. Roli hrála strategická poloha uprostřed Evropy i historicky dobré vztahy s Izraelem. "Česko má jedny z nejlepších IT expertů v regionu. Navíc patří mezi první země na světě, které přijaly kybernetický zákon," vysvětluje Hason.

Výcvikové centrum v Řitce bude na základě exkluzivní licence provozovat nově založená firma CyberGym Europe. Celková investice činí řádově stovky milionů korun. "Většinu potřebných peněz máme od soukromého investora, který si zatím přeje zůstat v anonymitě," říká šéf nové arény Tomáš Přibyl, který zároveň stojí v čele české technologické společnosti Corpus Solutions.

Trénink týmů zaměstnanců strategických podniků v aréně zabere pět dní. "Předchází mu však dva nebo tři týdny příprav, kdy pečlivě prozkoumáváme situaci u klienta," popisuje viceprezident firmy CyberGym Gilad Yoshi. Prostředí se uzpůsobí podle typu trénované firmy a jejích konkrétních podmínek. Výcvik dvaceti lidí z podniku vyjde zhruba na pět milionů korun.

Budování komerční tréninkové arény začalo v srpnu, hotová má být příští rok v únoru. Česko se díky aréně stane významným centrem kybernetické bezpečnosti. "Na školení k nám začnou jezdit přední evropské firmy," myslí si Tomáš Přibyl. Ani o české klienty nebude mít aréna nouzi. Nová legislativa a zvyšující se počet hackerských útoků nutí firmy a úřady v Česku, aby do své obrany investovaly stále víc.

Společnost CyberGym zatím provozuje komerční arénu v izraelské Chadeře. Jejích služeb využívá třeba portugalská banka Millennium, ale i španělská a litevská vláda. Několik zaměstnanců české firmy Corpus Solutions si cvičení v Izraeli vyzkoušelo. "Překvapila nás sofistikovanost a profesionalita útoků. Měli jsme bránit internetové bankovnictví, ale útok byl tak rychlý, že jsme se ani nedostali do systému," popisuje bezpečností expert z Corpus Solutions Milan Balážik.

Vybudování arény v Česku je součástí větší expanze společnosti CyberGym. "Na začátku roku 2016 chceme otevřít ještě arénu v New Yorku, další pak nedaleko hlavního města Washington," popisuje Ofir Hason. Další výcviková centra vyrostou i v Japonsku a v Brazílii.

obalka Ekonom 2015 36Podrobnější informace o budování arény a tréninku boje proti hackerům najdete v novém vydání týdeníku Ekonom, které vychází ve čtvrtek 3. září. Koupit si jej můžete i přes SMS. V elektronické podobě je k dostání také na iPadu, iPhonu a tabletu Samsung.

 

Související