Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

A to se přesně k italským strojům hodí. Bohužel, v nedávné době to s Alfou vypadalo bídně. Vynecháme-li nevšední sportovní kupé Alfa Romeo 4C, byl jejím posledním počinem hatchback Giulietta. Ten přišel do prodeje už v roce 2010.

Teď to vypadá, že by sláva Alfy Romeo mohla znovu ožít. Značka totiž předvedla nový model nazvaný Giulia. Jde o sedan velikosti BMW 3 nebo Mercedesu C. Zatím jsou k dispozici jen fotografie exteriéru. Na snímcích se totiž objevuje ta nejsilnější verze, kterou Alfa tradičně označuje čtyřlístkem Quadrifoglio.

Pod kapotou tohoto konkrétního vozu by se tak měl objevit přeplňovaný benzinový šestiválec. Výrobce hovoří o extrémním výkonu 510 koní, což je parametr supersportu. Motor bude pohánět zadní kola. Zrychlení je zatím odhadováno na 0 až 100 km/h za 3,9 sekundy, přičemž maximální rychlost zůstává zahalena tajemstvím.

Dá se předpokládat, že ve službách tohoto nápaditého sedanu se objeví i normálnější jednotky, kterých má Fiat v zásobě dostatek. Pokud by všechno vyšlo podle slibů automobilky, objeví se nová Giulia už na podzim. Veřejnosti se předvede s největší pravděpodobností na autosalonu ve Frankfurtu. Je na co se těšit!

Související