V posledních týdnech zažívá Česká republika něco nového - přidala se na stranu zemí, které uvalily ekonomické sankce proti Rusku. A ty také trochu bolí i nás. Na jejich účet se tak ihned vznesla vlna kritiky - nejen z řad exportérů (což je pochopitelné), ale i z úst některých vládních představitelů. Avšak kritici pár faktů opomíjejí.

Často slyšíme, že sankce vůči Rusku nefungují. To je možné, ale s určitou dávkou jistoty to zjistíme až za nějaký čas (zcela asi nikdy ne). Sankce se totiž nemusejí projevit ihned. Rubl a moskevská burza sice mohou coby barometr budoucího vývoje zareagovat rychle, ale potíže ruská ekonomika pocítí hlavně, až budou chtít sankcionované podniky refinancovat své dluhy nebo si půjčit na nové projekty. Rovněž zhoršená schopnost těžit ropu v důsledku zákazu technologického transferu se může projevit až v řádu let.

Ještě na vás čeká 30 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.