Itálie se ocitá v recesi se třetím propadem. Nedostala se tam ale sama. Když v posledním čtvrtletí roku 2007 propukla finanční krize, italský HDP se zřítil o 7 procent, pak se o 3 procent zvedl, znovu o 5 procent klesl, odrazil se o bídnou 0,1 procenta a naposledy se v první půli letošního roku opět smrštil, tentokrát o 0,3 procenta. Celkově italského HDP za posledních sedm let ubylo o 9 procent. Průmyslová produkce se navíc zřítila o ohromujících 24 procent. Nominální HDP Itálie zůstává konstantní jen díky tvrdohlavě přetrvávající inflaci. Celková nezaměstnanost se vyšplhala na 12 procent, přičemž podíl mladých, kteří nenavštěvují školu, vystřelil na 44 procent.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.