- Deregulace posílí Romgaz. Z konkrétních akciových titulů stojí za pozornost například rumunská plynárenská společnost Romgaz. Její akcie by v příštích měsících měly těžit z probíhající deregulace cen zemního plynu v Rumunsku. Společnost je navíc efektivně řízena, má nízké zadlužení a potenciál vysoké dividendy.

- Tip pro milovníky rizika? Gorenje. Věřím akciím slovinského výrobce bílého zboží Gorenje. Jde sice o poměrně rizikovou investici, na oplátku ale nabízí vysoký potenciální zisk. Společnost Gorenje již druhým rokem prochází výraznou restrukturalizací, kdy je část výrobních kapacit přemisťována do levnějších zemí, konkrétně ze Švédska do Srbska. Mimoto dochází k zavírání méně rentabilních činností nebo ke snižování personálních nákladů, což by mělo vést k růstu provozních ziskových marží firmy. Její přítomnost v západní Evropě i na rozvíjejících se trzích střední a východní Evropy přitom nabízí při očekávaném ekonomickém oživení solidní potenciál růstu tržeb.

Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.