Rekodifikace je skoro dokončena. Jeden jev, který ji doprovází, ale zůstal takřka bez povšimnutí. Prakticky celý tým autorů nových předpisů byl zaměstnán soukromým sektorem. Týká se to Bohumila Havla a Karla Eliáše (externí konzultanti PRK Partners), ale zejména Milana Hulmáka a dřívějšího náměstka ministra spravedlnosti Františka Korbela (oba Havel, Holásek & Partners).

Osobně jsem velkým příznivcem zaměstnávání největších odborníků k přípravě legislativy. Soukromý sektor je zase schopen mnohem lépe odborníky zaplatit. Pokud tak nebudou současně zastupovat kupříkladu ČEZ a připravovat zákon týkající se distribuce elektřiny, tak by mělo být vše v nejlepším pořádku. Je na jejich osobní odpovědnosti a odpovědnosti jejich zaměstnavatelů, aby si dokázali zhodnotit, zda se ale i tak nedostávají do eticky šedé zóny.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.