"Zpíval na mých 50. narozeninách a poté jsem podpořil jeho turné. Musím neskromně říci, že jedničky se musejí podporovat," Andrej Babiš v roli kmotra na křtu nového alba Karla Gotta.

Jedničky? Ano - božský Karel bezpochyby. Andreji Babišovi si však dovolujeme připomenout, co se byznysu týče, Petra Kellnera, v politice pak Bohuslava Sobotku.

 

"Navštívila nás matka Dotace se svými dcerami, které se jmenují Exekuce a Insolvence," herec, dramatik a zkrachovalý farmář Boleslav Polívka ústy svého alter ega Bohuše z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutentag v chystaném pokračování kasovního trháku.

Velkému vypravěči do Valašského království (toho času v insolvenci) vzkazujeme, že máme radši tu druhou z pohádek o matce Dotaci. Vypráví se v ní o dcerách Odpovědnosti a Pracovitosti.

 

"Budeme-li přijímat zákony, které nejsme schopni vynutit, nastupuje cesta svévole a jakýchsi kampaní, koho potrestáme a koho ne. Hrozí, že vzniknou paralelní pravidla, zákonná a pak ta nemorální, jako korupce a násilí. Základní principy právního státu jsou ohroženy. Hrozí, že mohou vzniknout společenské konflikty, které se vymknou běžným způsobům řešení," předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa.

A sakra! Něco je zjevně špatně!

 

"Jen ho upozorním, že pokud bych ho jmenoval premiérem, tak bude muset počkat, protože to je poněkud důstojnější záležitost, kterou nemohu řešit z invalidního vozíku," prezident Miloš Zeman před setkáním s Bohuslavem Sobotkou.

Pan první přímo zvolený prezident se rád chlubí svými rozsáhlými vědomostmi. Doporučujeme jeho pozornosti připomenout si Franklina Delano Roosevelta. Snad už o něm něco zaslechl...

 

"Haškovce a sobotkovce nerozděluje nějaký názor či jiný pohled na prezidenta, ale čistě osobní sympatie a antipatie," pražský poslanec ČSSD a sobotkovec Karel Březina.

Upřímné. Krutě upřímné přiznání, že o idejích to už fakt pěknou řádku let není.

"Jestliže svět dal najevo, že považuje Júsufzaiovou za hrdinku, dal pákistánský Tálibán najevo, že jeho hrdinou je Fazlulláh," reportér BBC Harún Rašíd o jmenování nového šéfa pákistánské odnože Tálibánu. Právě Fazlulláhovi ozbrojenci v říjnu 2012 postřelili do hlavy pákistánskou školačku Malalu Júsufzaiovou. Důvod? Dovolila si bojovat za právo dívek a žen na vzdělání.

Ano, vzkaz zní jasně. Teď ještě se podle toho zařídit.

 

"Milujeme vás nejvíce ze všech národů. My u vás na tom nejsme tak dobře, podle statistik jsme na osmém místě," polská velvyslankyně Grazyna Bernatowitzová o vztahu Poláků k Čechům a naopak.

Máme neodbytný pocit, že bratři Poláci o nás mají silně zkreslenou představu.

 

"Všechno jsou to velmi krátké formáty, které trvají maximálně jednu dvě minuty. Oproti tomu nejkratší televizní formát má 20 minut. Být kratší, nefungoval by," Vladimír Železný, legendární zakladatel TV Nova a novopečený ředitel TV Barrandov, o tom, proč se nebojí, že by internet mohl ohrozit televizi.

Životem protřelého psa novým kouskům zkrátka nenaučíš. I proto mnozí z nich válcují (a do budoucna válcovat budou) nedočkavce toužící živit smečku poštěkáváním módních pouček.

 

"Vše, co mohu říci, je zase jen to, že dělám chyby. Je to extrémně trapné," starosta kanadského Toronta Rob Ford poté, co média zveřejnila video, na kterém vyhrožuje neznámému muži smrtí. Krátce předtím musel přiznal závislost na alkoholu a kouření cracku.

Zaznamenáváme kvůli duševní hygieně - je úlevné si připomínat, že na ubohost nemají tuzemští veřejní činitelé monopol.

Související