Opoziční lavice, nebo vládní angažmá? Andrej Babiš a jeho lidé se veřejně upejpají převzít moc, o kterou žádali ve volbách. Jako politolog-amatér jsem měl za to, že právě nabízená přímočarost řešení "blbé nálady" jim vynesla nečekaný úspěch. Zdá se však, že až příliš rychle se druhý nejbohatší český občan stal jedním z těch, proti kterým před rokem vytáhl - politikem.

 

První mezi českými občany, co se majetku týče, se svého kopyta drží. Nakupuje a prodává. Dělá to již dlouho a ve stále vyšších objemech. Aktuálně Petr Kellner oznámil, že se stane hlavním tuzemským telekomunikačním operátorem. Pozadí jeho letošních desetimiliardových transakcí mapoval Jan Němec. Nádavkem pak v pravidelném Reportu přinášíme i přehled všech dosavadních letošních klíčových fúzí a akvizic nesoucích český otisk.

 

Kouření škodí zdraví. Nově výzkumná agentura Gallup propočetla, jak američtí kuřáci škodí firmám, ve kterých jsou zaměstnáni. Došla v přepočtu k celkové sumě 5,5 bilionu korun. Šéfkomentátor Robert Břešťan s šéfeditorem Ivo Čermákem došli k tomu, že "průměrný český kuřák" okrade firmu o více než 32 tisíc korun ročně. Více v Zoomu aktuálního Ekonomu.

 

Příjemné čtení přeje

Ondřej Neumann
šéfredaktor

Obalka Ekonom 452013

Související