"Říká se, že čím dražší auto, tím benevolentnější přístup," dopravní psycholog Martin Kořán o údajném dvojím metru dopravních policistů.

Ne že bychom jezdili v autech přes mega. Ale tahle teze fakt neplatí!

 

"Ministerstvo dopravy je Augiášův chlév, a to platí posledních deset let. Kdyby se dalo zveřejnit, co o dění tam píše BIS, a ta ví asi jen o části, tak byste viděli, že se tam děly hrůzné věci," premiér bez důvěry Jiří Rusnok.

Aha, takže se krade ve velkém, ale musí to zůstat tajné.

 

"Suchý rostlinný materiál podle zákona o ochraně ovzduší pálit lze. Ale zákon nespecifikuje, co je mokrý a co suchý zahradní odpad. Praha tento zákon neupravuje žádnou vyhláškou. Problém je tedy posoudit, jak suché listí by muselo být, aby byl splněn výše uvedený zákonný požadavek," mluvčí pražského magistrátu Tereza Králová o tom, proč za pálení listí nejsou pokuty.

Vítejte v Kocourkově.

 

"Siemens není žádné vězení. Kdo chce, může jít. Ale ten, kdo zůstane, musí táhnout naplno," nový šéf Siemensu Joe Kaeser.

Překládáme: kdo nebude poslušný, tak půjde! Dodáváme: příští generalitu budou tvořit dnes "neposlušní". Ach, jo.

 

"Působí to jako otevírání Pandořiny skříňky, ale protože jde vlastně o stejný živočišný druh, jako je současný skot, nejde o vytváření žádného kočkopsa," Miloslav Jirků z Biologického centra AV o projektu "znovuoživení" vyhynutého pratura pomocí genového šlechtění českých krav.

Ano. Zapomeňte na "kočkopsa". Termínem budoucnosti je "krávotur".

 

"Přišli jsme a zahnali rohaté z kříže. Pořadatelé utekli, a tak se nepodařilo zjistit, zda shromáždění bylo povoleno, či nikoli. Byl to výsměch nám všem, kteří se nechceme klanět ďáblu," Vitalij Milonov, bigotní petrohradský poslanec, poté, co byla z jeho popudu rozehnána oslava svátku Halloween.

Ano, v Rusku to bude ještě nadlouho.

 

"Kdyby měly finanční trhy reagovat na všechny excesy české politické scény, nedělaly by nic jiného," ekonom Petr Zahradník o možném rozpočtovém provizoriu.

Zlatá slova.

 

"Vláda už zničila a rozkradla vše, co jen šlo. Teď rozkrádají naši historii," místopředseda ruské komunistické strany Valerij Raškin o rozhodnutí, že z nových učebnic dějin vypadne pojem Velká říjnová socialistická revoluce (VŘSR). Nově se budou žáci učit o Velké ruské revoluci, která začala v únoru 1917 a bolševický převrat z podzimu byl jen jejím tragickým vyústěním.

K Putinovi a spol. sympatie nechováme. Ale jestli někdo zničil a rozkradl Rusko (a půlku Evropy k tomu), tak to byli právě v říjnu (či listopadu?) triumfující bolševici.

 

"My přece také špehujeme. Všichni odposlouchávají všechny ostatní... Rozdíl je pouze v tom, že my nedisponujeme stejnými prostředky jako USA - a kvůli tomu na ně žárlíme," bývalý francouzský ministr zahraničí Bernard Kouchner o odhalené špionáži americkou NSA.

Takhle mluví chlap. Škoda, že mnozí tak začnou činit až v politickém či jiném důchodu.

 

"Retro je předpokladem, aby člověk dostal chuť na modernu. Musí to být v souladu. Lidé musejí vědět, kde jsou jejich kořeny a cesta. Samo retro je vždy jen povrchní, není to hluboký zájem o dějiny. My nezpracováváme vlastní identitu. Nahrazuje nám ji retro," švýcarský architekt českého původu Miroslav Šik, syn ekonomického reformátora Oty Šika.

Souhlas.

Související