"Hodí se nejenom k oslavám, ale v těžkých chvílích i k utápění smutku. Na rozdíl od šampaňského," šéf Scotch Whisky Association Gavin Hewitt o tajemství jedenáctiprocentního růstu vývozu tohoto skotského národního zlata v letošním roce.

Dobrá zpráva pro Skoty, špatná pro svět.

 

"Je to porážka strany SPOZ. Já byl pouze jedním z jejích voličů," prezident Miloš Zeman o volebním výbuchu strany s hrdým názvem Zemanovci.

Je potěšující zjistit, že český prezident umí i porážku přijmout se ctí!

 

"Naše průmyslová politika není ani liberální, ani dirigistická, ani německá, ani anglosaská. Je francouzská a pragmatická," francouzský prezident François Hollande.

Ještě někdo nechápe, proč galský kohout po mnohá desetiletí v řadě neustále pelichá?

 

"Nepodceňujte Babiše, myslí to vážně," majitel Unimex Group Jiří Šimáně.

Nepodceňujeme. Lehce nás však zneklidňuje otázka, zda se máme bát, nebo těšit?

 

"Je to něco tak absurdního, že se mi tomu nechtělo věřit," zahrádkář Antonín Kužel o chystaném nařízení Evropské komise, podle kterého bude možné sázet do země pouze státem registrovaná semínka.

Bohužel máme neodbytný pocit, že co se Evropské komise týče, dočkají se nejen zahrádkáři ještě mnohých překvapení.

 

"Máme politicky nejhloupější mladou generaci, jakou jsme kdy měli. Mladá generace žije výsměchem politice. Ta se jí ale pomstí," filozof a čerstvý držitel medaile Za zásluhy Václav Bělohradský.

Zůstáváme klidní. Již od dob starého Rakouska přece platí: "Mladí revolucionáři, staří hófráti (dvorní radové)."

 

Mrlínek, Vísky a Doupě. Názvy tří obcí, kde měl Úsvit Tomia Okamury nejvyšší volební výsledek.

Klasický nomen omen.

 

"Změnil jsem názor a změnil jsem ho kvůli globálnímu oteplování. Bez energie z jádra by bylo vybudování Británie s nulovými emisemi CO2 nepředstavitelně obtížné," britský ministr pro energetiku Edward Davey.

Body za hlas rozumu.

 

"K tomu, aby podvodník dodržoval zákon, by ho donutila pouze hrozba kriminálu. Bohužel, kauce nerozdělují trh na poctivé a nepoctivé, ale na bohaté a chudé. A ti chudí mají prostě smůlu," Ivan Indráček, šéf Společenství čerpacích stanic v ČR o nové dvacetimilionové kauci pro čerpadláře.

Chudí mají vesměs smůlu od té doby, co svět světem stojí.

 

"Jdeme a porazíme ty jejich prachy," Matěj Stropnický ze Strany zelených před zahájením voleb na adresu Ano Andreje Babiše, za které kandidoval i jeho otec, herec Martin Stropnický.

Viz předchozí glosa.

Související