Podle původních plánů měly fungovat už na začátku letošního roku, termín ale pošta již dříve posunula na poslední čtvrtletí. "Česká pošta vypsala na nákup, údržbu a servis balíkomatů veřejnou zakázku. Bohužel došlo k tomu, že vzhledem k několika námitkám na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže trvala tato veřejná zakázka déle, než jsme očekávali," vysvětluje mluvčí pošty Marta Selicharová.

 

Odložen byl podle ní i proto, aby nová zařízení nebyla vystavena zátěžové zkoušce v předvánočním období. V automatizovaných výdejnách si budou klienti moci nejen vyzvedávat zásilky, ale také platit složenky a dobíjet kredit pro mobilní telefony.

 

Českou poštu letos v uvedení balíkomatů předstihly na tuzemském trhu hned dvě společnosti – Kouzelná almara a In Time. Obě firmy své automatické výdejny v září integrovaly do jedné sítě, do konce roku jich chtějí mít v Česku celkem sto.

 

 


obalka Ekonom 402013Článek o aktuálních trendech v doručování zásilek z e-shopů najdete v novém čísle týdeníku Ekonom. Přečíst si ho můžete i na iPadu a iPhonu nebo na zařízení se systémem Android.

 

Související