Projektový manažer je zodpovědný za dosažení cíle projektu. V terminologii projektového řízení (PM) se musí snažit o naplnění trojimperativu, tedy o dodání díla v očekávané kvalitě, ve stanoveném čase a za vymezené finanční prostředky, nejlépe ještě při uspokojení zainteresovaných stran. V cestě mu však stojí mnoho překážek, které se schopný manažer snaží včas identifikovat, např. v analýze rizik. Mezi nejčastější rizika ohrožující úspěch projektu obvykle patří nedostatečné pochopení požadavků zákazníka, neadekvátní podpora vedení, špatné plánování projektu, slabé řízení projektu, nevyužívání adekvátních metod projektového řízení a mnoho dalších skutečností. Jen v malém počtu informačních zdrojů lze nalézt názor, že rizikem projektu může být sám projektový manažer. V nich se pak mluví spíše o vlivu jeho nedostatečných znalostí profesionálních metod PM. Ale mohou být rizikem osobnost, zdravotní stav či rodinné vztahy projektového manažera? A co jeho schopnost řízení sebe sama a svého času? Především na ni se v tomto článku zaměříme.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.