O Česku se kvůli tomu ve světových médiích napsalo a odvysílalo mnoho, ale jistě se shodneme, že v nastoleném trendu již není radno pokračovat.

Za všechny tyto tweety:

 

 

Kdo má nejnižší daně v Evropské unii? Kdo nejvyšší? A jak si daňově stojí Česká republika? Na pravidelnou, ale vždy zajímavou zprávu Eurostatu upozornil krátce po jejím vydání mimo jiné tweet nezávislého serveru o evropské politice viEUws (@viEUws). Pro zájemce nabízí k tématu i videorozhovor s mluvčí Evropské komise.

 

Nejvyšší součet odvedených daní a odvodů v poměru k HDP má Dánsko – 47,7 %, nejnižší Litva – 26 %. sousední Slovensko je na 23. místě (má tedy 4. nejnižší míru zdanění) se 28,5 % a Česká republika má 15. nejvyšší (a 12. nejnižší) daňovou zátěž – 34,4 %. Vysledovat lze i to, jak se v jednotlivých zemích mění zdanění spotřeby či zdanění práce (přehledně v tabulce zde).

 

Americký prezident Barack Obama (respektive jeho tým @BarackObama) vyzkoušel „tweetovou demokracii“ a dal hlasovat o tom, zda jsou jeho followeři podobně jako on hrdí na to, že „přistěhovalectví je součástí našeho národního dědictví“. Kdo souhlasí, ať jeho tweet pošle dál (retweetuje).

 

Výsledek? Upřímně nic moc. V době uzávěrky „Českého světa“ pouhých 3710 retweetů. Což je v poměru k bezmála 31 miliónům followerů docela bída.

 

Catherine Rampell (@crampell), která píše o ekonomice a také o divadle do The New York Times, se svěřila, že jednou z jejích největších obav je, že dostane škytavku těsně před nějakým veřejným vystoupením. A nic nepotěší tak jako neštěstí, které se stane někomu jinému, například nebohému meteorologovi v přímém televizním vstupu. Odkaz na video najdete v jejím tweetu:

Související