Když týdeník Ekonom před měsícem dojednával rozhovor s Jiřím Šimáněm, o situaci ve státem nepřímo ovládaných Českých aeroliniích (ČSA) se byznysmen příliš bavit nechtěl. Majoritní akcionář skupiny Unimex Group tehdy říkal, že už ho tyto debaty unavují. Věčně domácím politikům vysvětlovat, že když zachraňují jednu firmu, ostatním tím škodí a brzdí jejich růst.

A přece ho nakonec "národní letecký dopravce" chladným nenechal. Situaci v minulých dnech změnilo poněkud překvapivé rozhodnutí o prodeji ČSA. Jiřího Šimáně rozladilo zejména proto, že mezi oslovenými aerolinkami, které byly vytipovány jako vhodní kupci, není jejich Travel Service, středoevropská jednička v oblasti charterové dopravy.

"To by se v Americe či v Německu nikdy nestalo, že by americká či německá vláda neobeslala domácí společnosti. Že by oslovila všechny ostatní, a ty, které sídlí na jejím území, platí tam daně, ignorovala," vidí vládní politiku v příkrém rozporu s deklarovanou podporou domácích podnikatelů.


Týdeník Ekonom - č. 48/2012Proč vláda neoslovila při prodeji ČSA také Travel Service?
Jakou cenu dnes České aerolinie mají?
Jaké jsou plány na expanzi má Travel Service?
Proč se Jiří Šimáně osobně neangažuje v politice, když kritizuje fungování státu?


VÍCE SE O ČSA A TRAVEL SERVICE, VČETNĚ ROZHOVORU S JIŘÍM ŠIMÁNĚ, DOČTETE V NOVÉM VYDÁNÍ TÝDENÍKU EKONOM, KTERÝ VYŠEL VE ČTVRTEK 29. LISTOPADU.

banner 2

Související