Miliardář a většinový vlastník portálu Seznam.cz Ivo Lukačovič (na snímku) se šest let po formálním odchodu z vedení portálu znovu vrací do internetového byznysu. Konkrétně jako člen dozorčí rady firmy Citationtech, která byla založena již loni na podzim, ale v posledních měsících začala nabírat nové zaměstnance na plný úvazek. Jako ředitel ve start-upu působí Ondřej Procházka, který dříve zastával post vývojáře právě v Seznamu.

Obsah činnosti nové firmy je zřejmý pouze z náznaků. Lukačovič ani Procházka na zaslané otázky Ekonomu nereagovali, firma nemá webovou prezentaci, ani registrovanou českou internetovou doménu.

Pro přístroje od Applu

V inzerátu na nové pracovníky majitelé popisují vznikající společnost jako start-up s globálními ambicemi. Tomu by odpovídal i právní statut firmy, která byla zaregistrovaná jako evropská společnost. "Náš projekt kombinuje elektronická zařízení, internet, 3D grafiku a mechanické modelování," popisuje firma sama sebe na portálu Jobs.cz.

Vzhledem k poptávce po vývojářích výhradně se zkušenostmi s operačním systémem iOS od Applu lze předpokládat, že jedním z hlavních výstupů Citationtechu budou aplikace pro telefony iPhone a tablety iPad.

Jméno start-upu vychází z názvu letadla Citation, které Lukačovič jako vášnivý pilot vlastní. Firma má základní kapitál 120 tisíc eur a jediným akcionářem je kyperská společnost Helifreak Limited, kterou Lukačovič kontroluje i majoritu v Seznamu.

Lukáš Rozmajzl

Související