Šéf českého Siemensu Eduard Palíšek sedí v typické kancelářské budově, na sobě tradiční oblek, nabízí klasickou kávu. Jeho názory však z hlavního myšlenkového proudu výrazně vybočují: za největší český problém považuje, že si nedovedeme vážit toho, co máme. Chválí úroveň českých vysokých škol, a ačkoli řídí firmu založenou na inovacích, hájí humanitní obory. Na rozdíl od jiných ředitelů si nemyslí, že by technické školy měly podnikům vychovávat absolventy na míru. Naše země podle Palíška nepotřebuje ustavičné korekce hospodářské politiky, mnohem více by jí prospěl kontinuální rozvoj založený na dlouhodobé a sebevědomé strategii.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.