Nejdříve to byl Kopáč, poté Ramona, Tamara, až nakonec přišla Věra. Již půlstoletí probíhá vývoj jednoho z nejunikátnějších a zároveň nejmýtičtějších českých vynálezů - pasivních radarů, které údajně dokážou vidět i "neviditelné" letouny.

A jaká budoucnost čeká proslulé Věry? O tom v rozhovoru pro Ekonom vůbec poprvé promluvili zástupci společnosti Omnipol. Ta již loni na podzim ovládla jejich výrobce, pardubickou společnost ERA. "Vidíme obrovský potenciál uspět u zákazníků, jako jsou mezinárodní letiště a národní střediska pro řízení letového provozu. Ve světě totiž roste zájem o nákup pasivních radarů - a Věra v tomhle směru patří mezi naprostou špičku," říká Milan Jurek, jeden z vrcholných manažerů Omnipolu, jenž v únoru nastoupil také do funkce předsedy představenstva firmy ERA.

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.