Léta se těšil pověsti pražského Al Caponeho a podobně jako nejslavnější postava amerického podsvětí možná i skončí. I na lobbistu Romana Janouška, blízkého přítele exprimátora Pavla Béma, dopadla ruka zákona nikoli kvůli velmi podezřelým zákulisním aktivitám, jimiž byl proslulý, ale kvůli "banální" dopravní nehodě. Těžce zraněná jednapadesátiletá žena, dvojnásobný pokus o útěk či řízení pod vlivem alkoholu. To je dost důvodů na to, aby Janoušek, který přes veškerá podezření především v oblasti veřejných zakázek nikdy s policií závažnější problémy neměl, stanul před trestním senátem a mohl vyfasovat nepodmíněný trest. A to i přesto, že dodatečně zpytuje svědomí a nabízí poškozené finanční kompenzaci. "Samozřejmě jsem se již omluvil. Až zjistím, co se skutečně stalo, udělám to i veřejně," reagoval Janoušek už v pondělí ráno na dotaz týdeníku Ekonom. Během dne se skutečně přes svého advokáta omluvil i veřejně a nabídl postižené ženě finanční odškodnění.

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.