Ministr obrany Alexandr Vondra na poslední chvíli zrušil zakázku, která by oslabila jeho již tak slabou pozici. Snoubily se v ní totiž tradiční neduhy zbrojních zakázek, které právě Vondra sliboval při svém nástupu do funkce vymýtit. Šlo konkrétně o nákup tří britských vozidel Jackal pro vojenské zpravodajství. Předpokládaná cena - 99 milionů korun.

Zpravodajci si přitom vozidla vybrali, aniž by dali šanci jiným výrobcům. A hlavně, zakázka vzbudila podezření, že je "ušita na míru" jedné konkrétní firmě. Tou firmou byla MPI Group, která ve velkém dodávala vojákům zbraně za éry někdejšího náměstka a poté ministra obrany Martina Bartáka a za níž stojí zbrojař Michal Smrž. Ten je v současnosti stíhán spolu s Bartákem v korupční aféře kolem nákupu vozidel Tatra.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.