Co dělá správa hmotných rezerv

- Správa státních hmotných rezerv schraňuje pro případ živelních katastrof nebo války především ropu, naftu a benzin.

- Kromě toho ale drží desítky dalších položek: konzervy, obilí, bavlnu, ale i skládací mosty. Nyní například nabízí k prodeji 35 tisíc ručníků a utěrek.

- Ročně správa uskuteční při obměně zásob transakce za zhruba 20 miliard korun. Ze státního rozpočtu přitom letos čerpá přes 1,84 miliardy.

600 milionů korun
prodělal stát na nezdařeném obchodu s bavlnou.

V rukou státních úředníků se i tak nevinný materiál jako bavlna stává velmi nebezpečnou třaskavinou. A to obrazně i doslova.

»Když začaly praskat balíky s bavlnou, vypadalo to, jako by do toho skladu někdo hodil granát,« popisuje sám předseda Správy státních hmotných rezerv Ladislav Zabo průšvih se zestárlou bavlnou, která pak začala sama »pracovat«.

Pokud známo, žádný úraz se přitom nestal. Ale »výbuch« v hospodaření s bavlnou udělal další obrovskou díru do rozpočtu této strategické státní organizace.

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.