Počítačové firmy si mohou začít brousit zuby na další peníze ze státního rozpočtu. Ministerstvo vnitra se totiž rozhodlo ušetřit na eGovernmentu, což v praxi znamená vypisování nových lukrativních výběrových řízení.

Nejdůležitější tendr se bude týkat vybudování společného datového centra, které by mělo běžet pod pláštíkem stále oblíbenějšího cloud computingu, který umožňuje snadné sdílení aplikací. »Podle nás je zcela zbytečné, aby mělo každé ministerstvo nebo státní úřad své datové a výpočetní centrum,« prohlásil Jaroslav Mráz, vrchní ředitel sekce pro informatiku resortu vnitra, na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě, která se tento týden konala v Hradci Králové.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.