Je podle vás Elektronická evidence tržeb krok správným směrem? Prospěje státnímu rozpočtu a vyčistí trh od neplatičů daní, jak slibuje ministr financí Babiš?

EET

Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
České pojetí evidence tržeb poškozuje hospodářství a podvazuje aktivitu v podnikání. Nerozumím tomu, proč jsou poctiví trestáni za to, že stát neumí vybrat daně a dohlédnout na podvodníky. EET také vyvolává mnoho otázek ohledně možného zneužití dat.
S EET jsme začali před pár dny a pokud vím, není s tím žádný problém. Asi jsme se dobře připravili. Náklady jsou minimální.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Pokud se díky EET zlepší výběr daní, pak to byl správný krok správným směrem. Pokud se nezlepší, byl to špatný krok. Můžeme se těšit na tradičně rozdílnou interpretaci stejných dat.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Kdo nepodvádí, nemusí se bát, dobrý ERP software to umí v ceně. Na druhé straně roste obava ze začátku podnikání, kvůli nepřiměřeným sankcím. Celkově - jediný dlouhodobý efekt budou dražší obědy nás všech, včetně zaměstnanců.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Daně fixluje (čti optimalizuje) snad každý na světě. Velcí to dělají s právníky a malí jak dokáží. Vidím obrovské společenské náklady (čti: snížení konkurenceschopnosti) s pochybným výsledným saldem, protože velké úniky se nedějí v hospodě za pípou.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Principiálně určitě ano, daně se platit musí. Stačily by registrační pokladny a velké pokuty za jejich nepoužívání. Trvalé připojení k internetu je problémem.
EET mělo přijít možná v 90. letech. Dal bych přednost motivaci platit odpovědně daně/přiznávat příjmy, před podobným nástrojem. Společnost byla dle mého názoru na dobré cestě. Myslím, že nás EET nakonec do těch 90. lech vrátí, bohužel... Uvidíme.
Václav Dejčmar
Václav Dejčmar
podnikatel, investor a filantrop
EET komplikuje malé podnikání a hrozba ohromných sankcí evidentně sníží chuť obyvatel vzít život do vlastních rukou, být aktivní a jít do rizika. Z psychologického hlediska je to nešťastný a neadekvátní způsob, jak ohlídat výběr daní z příjmu.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Ano, zcela a nepochybně je to správný krok!
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
Ano, souhlasím se zavedením EET. Celá diskuze kolem toho mi připadne úplně nesmyslná. Každý by měl mít stejná pravidla a hotovo. Jediné téma je, zda budou vybrané prostředky použité správně, ale to se myslím značně zlepšuje.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Celkový efekt EET na ekonomiku se ukáže postupně. Každopádně jako nástroj vyrovnání podmínek na trhu je to jistě pozitivní posun. Lze si jenom přát, aby stát obdobně důsledně evidoval také skutečný stav najetých kilometrů u ojetých automobilů.
Patricie Rosenbergová
Patricie Rosenbergová
ředitelka obchodu a marketingu CPI Hotels
EET rozhodně pomůže narovnat konkurenční prostředí.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Ano, je to krok správným směrem. Jinak nevím, jak někoho odnaučit švindlovat. Většina z nás to asi nepotřebuje, ale švindlování škodí nám všem.
Související