reklama
reklama

Články autora

5 minut čtení
Proč jsou všechny argumenty proti prostituci založené na poznámkách o nerovnosti a nátlaku povrchní?
5 minut čtení
Před osmdesáti lety ekonom Maynard Keynes představil svoji Obecnou teorii. Budeme si připomínat i její sté výročí?
5 minut čtení
Existuje pro domácnosti určitý "bezpečný" poměr dluhu k příjmu nebo pro vlády k HDP? Ano, nelze ale přesně říct, o jaký poměr se jedná.
5 minut čtení
Muslimské přistěhovalectví do Evropy bude pokračovat, ba dokonce v příštích letech zesílí. Hlavní nebezpečí ale není terorismus, nýbrž...
4 minuty čtení
Teroristické krveprolití v Paříži znovu ostře vykreslilo černá mračna stahující se nad jedenadvacátým stoletím. Co nás asi čeká?
5 minut čtení
Západ nedokázal v klíčové době Rusku pomoct, to se teď začíná opět hlásit k sovětské éře.
5 minut čtení
Západ nedokáže absorbovat uprchlíky v takovém počtu, jaký by byl zapotřebí, a nemá recept na problém zkrachovalých států.
4 minuty čtení
Proč zpochybňovatel fiskální přísnosti labourista Jeremy Corbyn nezasluhuje odsudek, nýbrž chválu?
5 minut čtení
Povede sňatek z rozumu v podobě Eurasijské ekonomické unie k zajištění stabilního rozvoje bezpečného vzájemného sousedství Ruska a Číny?
5 minut čtení
Ještě před několika lety ekonomové sebejistě prohlašovali, že Velká hospodářská krize se nikdy nevrátí. V jistém smyslu měli pravdu.
5 minut čtení
Škodlivé deflaci zabrání obrat klesajících cen energií nebo vládní politiky vyšších veřejných investic. Ani jeden scénář však zatím není na...
5 minut čtení
Při čtení Výboru ze Samuelsona si všimněte, jak sebejistí si ekonomové jeho generace byli, že Nová ekonomie vyřešila depresi i nezaměstnanost.
5 minut čtení
Pouze v USA dluží studenti více než jeden bilion dolarů neboli zhruba šest procent HDP. A studenti v tom rozhodně nejsou sami.
reklama