Pandemie koronaviru zásadně omezila filmový průmysl u nás i po celém světě. Studia tak musela oddálit vydání nových filmů nebo se obrátit na streamovací služby. Ačkoliv se kina již chystají ve světě otevřít, je stále nejasné, zda je poptávka dostatečná na to, aby studia opět vydělávala. Obtížné bude i určit, nakolik budou nové filmy úspěšné. Provozovatelé kin se navíc musí vypořádat s restrikcemi, jako je předepsaný rozestup mezi diváky, které omezí jejich kapacitu.

Snaha dostat obsah k divákům i skrz netradiční kanály znamená, že bude obtížné měřit úspěšnost nových filmů. Vzhledem k masivní změně na trhu totiž nebudou nová čísla srovnatelná s předchozími filmy, píše portál CNBC.

Majitelé kin se proto obávají, že se od nich velká filmová studia odvrátí. Může pro ně být totiž jednodušší poskytovat svůj obsah divákům přímo. Generální ředitel Sony Pictures Tony Vinciquerra se zatím zavázal k věrnosti kinům a tvrdí, že poskytnutí filmů biografům je lukrativnější než zpřístupnění filmů přímo pro spotřebitele. Přesné metriky však toto tvrzení podle CNBC zatím nepotvrzují.

Situace se totiž může změnit ve chvíli, kdy se diváci do kin nevrátí nebo pokud přerušení natáčení způsobí zpoždění vydání nových filmů. Zástupci filmového průmyslu se proto obávají, že pokud distributoři začnou preferovat přímý kontakt se zákazníky, všechny metriky, které byly dříve používány k měření úspěšnosti filmů, přestanou fungovat.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.