Společnosti s rozmanitou zaměstnaneckou základnou jsou úspěšnější, a to nejen jako zaměstnavatelé netrpící například fluktuací, ale i byznysově. Například podle studie poradenské společnosti McKinsey společnosti s etnicky a genderově vyváženými týmy mají o 33 procent vyšší pravděpodobnost, že vykážou zisk. Tým složený z různých věkových skupin, v němž jsou zastoupeni muži i ženy, senioři i nováčci, různé národnosti i lidé různých sexuálních orientací, totiž přináší více úhlů pohledů na trh, produkt i zákazníky. Čím větší pestrost týmu, tím více cílových skupin může společnost zasáhnout. Není tak potřeba obsáhnout všechny skupiny, ale především ty, na něž se firma zaměřuje. Například v pojišťovně Kooperativa mají silnou základnu zaměstnanců starších 55 let, což odpovídá její cílové skupině.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.