Terasa pražské restaurace Kampa Park se svým exkluzivním výhledem přímo na Karlův most by za normálních okolností byla v těchto dnech plná turistů. V době pandemie koronaviru ale okolnosti normální nejsou a terasa zeje prázdnotou. Jídelní lístek rozvážkové služby, kterou se podnik snaží zmírnit provozní katastrofu, je černý a tak trochu připomíná smuteční oznámení.

Kampa Park patří spolu s nedalekou Hergetovou cihelnou do skupiny Kampa Group Restaurants, založenou norským podnikatelem Nilsem Jebensem. V hlavní sezoně, která obvykle začíná právě v tomto období a trvá do konce října, připraví oba podniky pro své hosty až 800 jídel denně. Mimo sezonu byznys většinou prodělává.

"V letní sezoně je třeba vydělat peníze, ta je pro nás klíčová. Takže pro nás tahle krize přišla v nejhorší možný čas. Horší už to být nemohlo," říká v rozhovoru pro HN Jebens. V Praze žije už od poloviny 90. let, má českou ženu a Kampa Park loni oslavil 25. narozeniny.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.