Jakub Krejčík technologie miluje. Naposledy si oblíbil chytré brýle Snapchat  1 . "Po zmáčknutí tlačítka nahrávají 30vteřinová videa, která si mohu hned importovat do telefonu. Dává mi to možnost natočit dění kolem sebe přesně z úhlu svého pohledu," vysvětluje tvůrce funkčního jídla Mana a majitel stejnojmenné firmy.

Bezdrátová sluchátka  2  ocení při poslechu hudby i vyřizování pracovních hovorů. "iPad  3  slouží zase jako lehká náhrada počítače, kterou mám pořád u sebe. A kdo by dnes mohl žít bez telefonu  4 . I když neříkám, že bych občas nechtěl," usmívá se.

Do práce pravidelně dojíždí velmi ne­otřelým způsobem − na takzvaném boostedboardu  5 . "Je to prkno řízené ovladačem  6  a přepraví mě rychlostí až 36 kilometrů v hodině. Je to super dopravní prostředek," líčí Jakub Krejčík nadšeně.

Drink Mana  7 , na kterém je jeho byznys založený, považuje za palivo, jídlo a "technopotravinu" současnosti. "Už pět let vyvíjíme a vyrábíme tohle nutričně vyvážené jídlo pomocí těch nejvyspělejších technologií. Začínal jsem přitom v garáži u svého tchána," pokračuje s tím, že ho baví pracovat na něčem, co usnadňuje lidem život − třeba tím, že jim to šetří čas. Podobně jako technologie. "Žena mi občas říká, že jsem technologiemi přehlcen. Ale mě to neskutečně baví."

Z domu nikdy nevychází bez náramků  8 . "Každý má svůj význam, ale právě tenhle vyrobila sama moje manželka. Nikdy ho z ruky nesundávám. Je na něm zachyceno vše, co má v mém životě smysl," dodává.

jarvis_5cf77f3c498ec24573422b88.jpeg
Foto: Lukáš Oujeský
Související