Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Do prázdnin připomínal graf hodnoty Amazonu horskou túru z Krkonoš na vrcholky Vysokých Tater. Pak přišel sestup do tatranských (nikoli krkonošských) údolí. Do konce roku se akcie firmy na Gerlach už asi nevydrápou, ale zůstat nad Sněžkou by mohly.

Burzovní úspěch Amazonu tkví v jeho schopnosti nacházet nové zdroje příjmů. Začal s prodejem knih, později přidal produkci filmů a pronájem výkonných počítačů firmám, které nechtějí provozovat vlastní servery. V cloudových službách poráží technologické giganty, jako jsou Microsoft a Google ze skupiny Alphabet.

Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.