Ve třídě luxusních sedanů jsou změny, které reagují na zpřísnění emisních limitů, vnímány velmi citlivě. Kdo je ochoten utrácet milionové částky za prémiový vůz, nechce se stát terčem posměchu za malý motor.

Výchozí pozice pro Volvo S90 tedy není nejjednodušší, montují se do něj pouze dvoulitry. Volvo dlouhodobě razí filozofii podmíněnou ekologickým smýšlením, do roku 2025 mají dokonce polovinu prodaných aut tvořit elektromobily. Není divu, že už nyní nelze pod kapotou velkoobjemové motory očekávat.

Výkonově však ano. Motor T8 Twin Engine, jak ho automobilka nazývá, totiž odpovídá parametrům běžným pro osmiválce, ačkoli jde o plug-in hybrid s dvoulitrovým čtyřválcovým motorem. Je to působivá jednotka, jejíž chování je pro běžného uživatele velmi nenáročné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.