Krize je za dveřmi, a pokud náhodou nepřijde, zdrojů bolesti bude i tak jistě dost. Toto je logika, kterou se na pozadí vrcholícího či možná už lámajícího se růstového trhu řídí sázkaři na pokles. Jinými slovy: dobře už bylo, je čas vydělat na změně trendu. A tyto investice se postupně množí. I přesto, že instrumenty umožňující vydělat na propadu trhů nejsou zdaleka tak rozšířené a drobní investoři jsou před nimi důrazně varováni.

Podle webu MarketBeat je v tuto chvíli na pokles hlavního indexu americké burzy Standard and Poor's 500 nasázeno 50 miliard dolarů a během turbulentního října toto číslo narostlo o pětinu. Koncept takzvaného prodeje nakrátko, nebo též short sellingu, je přitom velmi jednoduchý. Investor si půjčí akcie a ty obratem prodá. Doufá, že až nastane termín jejich vrácení, podaří se mu je koupit za nižší cenu.

Před dvanácti lety Steve Eisman, Michael Burry nebo Greg Lippmann začali sázet proti americkému hypotečnímu trhu. Jejich příběh následně zachytil Michael Lewis v knize The Big Short. V Česku je známější její filmové zpracování uváděné pod názvem Sázka na nejistou. Nyní se možná rodí nové legendy finančních trhů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.