Profesor Karel Eliáš byl ještě předloni jedním z nejvy­tíženějších českých právníků. Tehdy vstupovalo v účinnost "jeho" více než desetileté dílo. Nový občanský zákoník přitom budí emoce dodnes. Kdy to skončí?

Budete kodex bránit až do konce svých sil?

Před pár lety jsem si textoval s novi­nářem Tomášem Němečkem. Napsal mi, že bych měl na rok odjet třeba do Thajska a s odstupem pozorovat, jak kodex žije a jak se s ním vypořá­dává praxe. To však bylo před nástupem nového vedení ministerstva spravedlnosti. V okamžiku, kdy se zákoník stal platnou součástí našeho práva, jsme si říkali, a je to logické, že ztrácíme vliv. Nastoupí jiní, budou jej vykládat, aplikovat a přizpůsobovat životu. A tak je to správně.

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.