Při pohledu na zářivě bílou stavbu uprostřed opuštěných temně černých lávových polí by se mohlo zdát, že se jedná o dům kteréhokoliv obyvatele Kanárských ostrovů. Málokoho by napadlo, že se za těmito zdmi ukrývá propracovaná a luxusní vila jedné z nejvýraznějších osobností ostrova Lanzarote, umělce a architekta Césara Manriqua. 

Již z dálky je vidět hrdě se tyčící ukázka Manriquova větrného sochařství, která slibuje podívanou na rafinované souznění přírody s činností člověka. Zvláštností je ale to, že v tomto vztahu člověk není nadřazeným pánem, nýbrž pomáhá přírodě dotvářet to, s čím začala. To potvrzuje i fakt, že se architekt nechal při stavbě svého domu inspirovat sopečným původem ostrova a vytvořil budovu z vulkanických bublin na lávovém poli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.