Téma pátého ročníku kongresu Právní prostor - (ne)jasné podoby práva - přilákalo na konci dubna do východočeské Seči stovku právníků včetně špiček justice. Řada z nich přijela hlavně proto, aby mohla mluvit s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem, a zjistit tak, co vlastně chystá. Od nové prezidentky Exekutorské komory přes šéfku Soudcovské unie po soudce Ústavního soudu se nedočkal nikdo. Nakonec totiž nedorazil nejen Pelikán, ale ani jeho náměstek pro legislativu a justici Michal Franěk. Jediným, byť neformálním, zástupcem resortu tak byl Petr Čech. Poradce Pelikána a hlavní hybná síla novely nového občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích. Právníkům vzkázal jen to, že takzvaná malá novela nového občanského zákoníku míří po připomínkovém řízení na vládu.

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.