Severočeská justice je nechvalně proslulá svojí pomalostí, která je vůbec nejhorší v celé republice. Civilní a správní řízení na severu totiž trvalo podle statistik za loňský rok v průměru 553 dní, celorepublikový průměr byl přitom na 398 dnech. Nový předseda Krajského soudu v Ústí nad Labem Luboš Dörfl, dosavadní předseda senátu Vrchního soudu v Praze, tak přichází řešit nahromaděné problémy. Hodlá doplnit počty lidí a více využívat odborný personál i technické aplikace. Čeká ho i výstavba nové budovy za stovky milionů korun a také zlepšování pověsti soudu, který se v minulosti objevoval i ve zprávách BIS kvůli možnému prorůstání s podsvětím.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.